فارسی تر ایمیل بفرستید با Gmail!!!

 

فرستادن ایمیل فارسی که کلمات انگلیسی هم دارد نیازمند این است که متن "راست به چپ" یا در اصطلاح RTL باشد. برای مثال زمانیکه می خواهید در نرم افزار Word یک متن فارسی تایپ کنید آنرا "راست به چپ" می کنید. توجه کنید که راست به چپ کردن و راست چین کردن با هم متفاوت هستند. زمانیکه یک متن راست به چپ باشد شما به راحتی می توانید کلمات انگلیسی هم درآن متن تایپ کنید ولی اگر متن راست به چپ نباشد با وارد کردن کلمه انگلیسی ساختار جمله از هم می پاشد.

 

 

Gmail پس از درخواست تعداد بیشماری از کاربرانش امکان فعال کردن این گزینه را فراهم کرده است. با فعال کردن این گزینه همانند نرم افزار Word دو دکمه برای تعیین جهت اصلی متن ایمیل به نوار ابزار اضافه می شود. برای فعال کردن این گزینه :
1.      وارد ایمیل خود شوید.
2.      گزینه Settings را کلیک کنید.
3.      از برگه General گزینه Right-to-left editing support on  را انتخاب کنید.
4.      تغییرات را ذخیره کنید.
از این پس دکمه های تعیین جهت در نوار ابزار ارسال ایمیل قابل استفاده خواهد بود.

 

پیشنهاد می‌شود بخوانید:

نظرات

چرا فیسبوک در سیستم من باز نمی شه رهنمای کنید تازه وارد هستم
ممنون فقط تا جائی که جای داره فارسی باشند تمام مطالب
3پاس
در پاسخ به سوال خودم که در نظر قبلی ام درج کردم: اول باید روی لینک show all language کلیک کرده و سپس مراحل بالا را برویم
با تشکر از پستتان ولی مثل اینکه دیگه همچنین امکانی در تنظیمات جیمیل نیست راه کار جدیدی را می شناسید؟
سلام راهکار شما برای فارسی تر شدن ایمیل اتوماتیک جیمیل چیه؟ من هر کارش میکنم باز چپ چین هست.
حقیقتش من زیاد با رایانه کار نکردم ولی از الان می خوام اگه شما بهم کمک کنین یاد بگیرم.لطفا اطلاعاتی که فکر میکنین برام مفیده رو برام بفرستین.
سلام يه سوال مهم داشتم خواهش ميكنم جوابش رو برام ايميل كنيد يا توي وبلاگم بزاريد چجوري آيكون share كردن كه از سايت addtoany.com گرفتيد رو به تمامي پستهاي وبلاگم اضافه كنم در حال حاظر من اين آيكون رو در كنار وبلاگم دارم نه در كنار هر پست وبلاگم.اگه كنار هر پست باشه مسلما بهتر از اينه كه كنار بدنه اصلي وبلاگم باشه

سلام تو نظرات وبلاگت پاسخ دادم. اینجا هم می گم باید قالب وبلاگ را ویرایش کنی.

ممنون. اما راهی که پیشنهاد دادین یه راه حل کلی نیست و فقط کسایی که این افزونه رو دارن میتونن توی توییتر درست بنویسن. ای کاش میشد یه جوری این مطلبو به مدیران توییتر گوشزد کرد. بازم ممنون

فرمایش شما کاملا درست است. اما از آنجا که راست به چپ کردن همیشه کار دشواری است ممکن است مدیران توییتر هم اکنون اقدام به این کار نکنند. در مورد تماس با مدیران سایت هم می توانید از بخش پشتیبانی استفاده کنید.

ای کاش این کار واسه توییتر هم انجام میشد. هم فونتشو به تاهما تغییر میدادن و هم راست به چپش میکردن. شما نظری در این باره نداری؟

یک مقاله جدید در این مورد نوشتم. راه حلی است برای شما جناب اسماعیل

در توییتر فارسی تر بنویسید و فارسی تر بخوانید!!!

نظر بدهید

این اطلاعات به صورت محرمانه نگهداری شده و برای عموم نمایش داده نخواهد شد. می توانيد از گراواتار برای نمايش تصوير خود استفاده كنيد.