بالاخره گوگل کروم هک شد

چند هفته پیش که اخبار دور جدید رقابت‌های PWN2OWN اعلام شد٬ گوگل اعلام کرد جایزه‌ای تا سقف یک میلیون دلار به هکر‌هایی پرداخت خواهد کرد که بتوانند گوگل کروم را هک کنند. ظاهرا در دوره‌های قبلی این مسابقه با اینکه گوگل جوایزی -علاوه بر آن‌چه که برگذار کننده در نظر گرفته بود- تعیین کرده بود هیچ هکری علاقه‌ای به هک کردن این مرورگر محبوب نشان نمی‌داد. 

امسال گوگل سقف جوایز را به شدت افزایش داد٬ اما قوانین مسابقه در آخرین لحظات تغییر کردند و به هکرها این اجازه داده شد تا روش‌های خود را که برای هک کردن استفاده کرده‌اند را شرح ندهند و جوایز را دریافت کنند و همین تغییر گوگل را از حمایت این مسابقه منصرف کرد.

هک شدن کروم

به همین علت گوگل اعلام کرده بود که خودش اقدام به برگذاری مسابقه‌ای خواهد کرد. این مسابقه برگذار شد و یک هکر روسی توانست کروم را هک کرده و ۶۰٬۰۰۰ دلار از جایزه یک میلیون دلاری را به خود اختصاص دهد. این هکر روسی که Glazunov نام دارد با عبور از سد سامانه امنیتی گوگل کروم توانست کنترل رایانه قربانی را به دست گیرد. 

پیشنهاد می‌شود بخوانید:

نظرات

واقعا این روسها تو هک کردن حرف اول رو میزنن www.npco.net
خب این یارو هم همکار گوگل میشه دیگه یعنی جذبش میکنن بعد این همه مدت کسی نتونسته بود که مرورگر نوپا رو هک کنه اما الان بلاخره هک شد اما این هک شدن مزایا هم داره که با رفع اون ایراد این مرورگر قوی و قویتر میشه
من خودم سایت شرکت مایکروسافت رو حک کردم کجاشو دیدین روسه رو هم میشناسم خودم رایانه ی خودشو حک کردم
دمه اش گرم ، خدایی این روسی ها تو زمینه هک و کرک حرف اول رو میزنن

نظر بدهید

این اطلاعات به صورت محرمانه نگهداری شده و برای عموم نمایش داده نخواهد شد. می توانيد از گراواتار برای نمايش تصوير خود استفاده كنيد.