وبلاگ رسمی گوگل به زبان شیرین فارسی

 

تا به حال گوگل در سرویس های مختلفی از زبان فارسی استفاده كرده است و برای اولین بار در عمر سرویسهای ارائه شده در اینترنت، گوگل پلاس از همان روز افتتاح زبان فارسی را هم پشتیبانی می كرد.

حالا گوگل گام بزرگی در این راستا برداشته و آن انتشار اخبار گوگل به زبان فارسی است. دراین وبلاگ كه توسط مهدی شریف زاده به عنوان راهبر تیم زبان فارسی هدایت می شود قرار است اخبار گوگل به زبان فارسی منتشر شود.

 

 

به جرات می توان گفت این اولین وبلاگ رسمی یكی از شركتهای بزرگ اینترنتی است كه به زبان فارسی منتشر می شود. روابط میان آمریكا و ایران وتحریمهایی كه آمریكا بر علیه ایران انجام داده است بر روی ارائه خدمات اینترنتی هم تاثیر داشته است. بسیاری از خدمات اینترنتی به ایرانیان عرضه نمی شود. تا همین چند وقت پیش دانلود كردن گوگل كروم هم از سایت گوگل برای ایرانی ها به صورت عادی غیر ممكن بود.

حال این سوال مطرح می شود كه آیا گوگل با راه اندازی وبلاگ رسمی به زبان فارسی قصد دارد بیشتر به ایرانیان نزدیك شود؟ آیا از این پس گوگل همه سرویس های خود را در اختیار ایرانیان قرار خواهد داد؟ آیا ما دیگر در یك كشور ممنوعه نیستیم؟

 

پیشنهاد می‌شود بخوانید:

نظرات

ممنون که اطلاع رسانی کردید.... به نظر من اولین دلیل موجود بودن کشورهای غیر از ایران با زبان فارسی و دومین دلیلش استفاده بیش از انتظار ایرانیان از سرویسهای گوگل بوده...
اره واقعا آقای لامعی این شیرین کاری از سمت گوگل خیلی جای سوال داره چرا تا به حال به فکر این کار نیفتاده چرا الان ؟ ولی به لطف عمو فیلترینگ این سایت که کماکان درهاش به روی ما بسته است با اینکه فکر کنم چیز خاصی هم نداشته باشه و این یعنی بودش مثل نبودنش هست باز هم ممنون از شما که اطلاع رسانی کردید

نظر بدهید

این اطلاعات به صورت محرمانه نگهداری شده و برای عموم نمایش داده نخواهد شد. می توانيد از گراواتار برای نمايش تصوير خود استفاده كنيد.