چگونه تلفظ می‌شود؟

متاسفانه امروزه استفاده از اصطلاحات انگلیسی در مکالمات روزمره بسیار رایج شده است. بسیاری از دوستانمان با اینکه تلفظ صحیح لغات را نمی‌دانند اما اصرار بر استفاده از این لغات دارند. متاسفانه تلفظ اشتباه حتی در میان جمع تحصیل‌ کرده و دانشگاهی نیز دیده می‌شود. البته بنده اصراری بر تلفظ حروف دقیقا مانند آنچه که یک آمریکایی تلفظ می‌کند ندارم ولی تلفظ اشتباه کلمات داستان دیگری است. 

چگونه تلفظ می‌شود

اگر فرهنگ لغات را بنگرید خواهید دید که تلفظ هر کلمه با حروف فنوتیک در کنار آنها آمده است اما استفاده از این شیوه نیز بسیار سخت است. اینجاست که اینترنت می‌تواند به کمک شما بیاید. سایت PronounceHow به شما این اجازه را می‌دهد که تلفظ لغات را بشنوید. کافیست کلمه را جستجو کرده و تلفظ آن را پخش کنید. با استفاده از این سایت خواهید توانست تلفظ لغات به زبانهای انگلیسی و اسپانیایی را شنیده و دست کم سعی کنید کلمه را در حالت کلی درست تلفظ کنید. 

اگر سایت مشابهی را می‌شناسید علاقه‌مندیم آن‌را در قسمت نظرات به ما معرفی کنید. 

پیشنهاد می‌شود بخوانید:

نظرات

parser.ir اینم سایت ایرانی برای تلفظ متن و کلمات فارسی
عالیه
بسیار خوب و مفید است. متشکرم
سایت Google Translate هم همینکارو میکنه! فقط هم برای انگلیسی نه! برای زبان های دیگه هم تلفظ میکنه.
سایت forvo هم تو همین زمینه کار میکنه و علاوه بر اینکه چند تلفظ برای هر کلمه هست و میشه تلفظ های ضبط شده واقعی رو شنید، میشه درخواست تلفظ یک کلمه رو اضافه کرد و هر وقت که کسی اون کلمه رو تلفظ کرد با ایمیل مطلع شد! دیتابیس بسیار قوی و کاربران زیادی داره
یادم میاد چند سال قبل با یه سایتی اشنا شدم که کلی عضو داره از سراسر دنیا کارش اینه که هر کسی به هر زبونی که حرف میزنه سایت یه سری لغات رو بهش میده که تلفظ کنه و رکورد کنه داخل سایت بزاره اگه کسی هم نزاشت اشکالی نداره( ولی کار باحالی هستش شما هم تلفظ کنید بزارید) ، حالا شما میتونید سرچ کنید تلفظ یه لغتی که می خواهید رو به زبون محلی همون جا بشنوید اپلیکیشن ios هم داره www.forvo.com
البته این سایت تلفظ american رو تلفظ میکنه و biritish رو ساپورت نمی کنه نرم افزار لانگمن سطحش بالاست توصیه می کنم از اون استفاده کنید ، فرق تلفظ کلمه water تو امریکن و بریتیش رو می تونید ببینید.
google translateهم همین کار رو می کنه.

نظر بدهید

این اطلاعات به صورت محرمانه نگهداری شده و برای عموم نمایش داده نخواهد شد. می توانيد از گراواتار برای نمايش تصوير خود استفاده كنيد.